Kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa

(visa programa https://www.kpmpc.lt/kpmpc/profesinis-mokymas-3/programos-ir-istekliai/modulines-profesinio-mokymo-programos/?id=0&search=kosmet)

Sveikatos ir grožio akademijoje vykdomi mokymai pagal studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre įregistruotą Kosmetiko modulinę profesinio mokymo programą.

Programos valstybinis kodas ir apimtis kreditais, trukmė:

P43101201 – programa, skirta pirminiam profesiniam mokymui, 110 mokymosi kreditų; Mokymosi trukmė - 2 metai (4 pusmečiai);

T43101202 – programa, skirta tęstiniam profesiniam mokymui asmenims siekiantiems antros kvalifikacijos, t.y. jau turintiems profesinį ar aukštąjį išsilavinimą, 90 mokymosi kreditų; Mokymosi trukmė - 1 metai (2 pusmečiai);

Naujiena - sudaroma galimybė mokymo programos teorinę dalį mokytis nuotoliniu būdu. Visa reikalinga teorinė medžiaga bei užduotys bus siunčiamos el. paštu, arba pateikiama nuotolinio mokymo metu, per nuotolinio mokymo programą. Bus organizuojamos atskiros tik nuotolinio mokymo grupės.

Kvalifikacijos pavadinimas – kosmetikas;
Baigus šią mokymo programą išduodamas valstybinis profesinio mokymo diplomas, kartu su diplomu išduodamas neformaliojo mokymo pažymėjimas apie aparatinės mezoterapijos bei inovatyvių procedūrų mokymus (įgyjamos kompetencijos išvardintos žemiau).

Kvalifikacijos lygis pagal Lietuvos kvalifikacijų sandarą (LTKS) – IV;
Minimalus reikalaujamas išsilavinimas kvalifikacijai įgyti – vidurinis išsilavinimas;
Mokymosi forma – dieninė.

 


PROGRAMOS PASKIRTIS

Kosmetiko modulinė profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą specialistą, kuris gebėtų įvertinti kliento veido ir kūno odos būklę, pagal kompetenciją parinkti ir atlikti manualines ir aparatines neinvazines veido ir kūno odos priežiūros procedūras, makiažus, įvairių kūno dalių depiliaciją, rankų ir kojų priežiūros procedūras.

 


MOKYMŲ IŠSKIRTINUMAS

Mūsų mokymo įstaiga yra įsikūrusi viename gražiausių Lietuvos kampelių – Trakuose prie Galvės ežero. Nuostabi mus supanti gamta, jauki, gardžia kava kas rytą pasitinkanti aplinka bei nuoširdžios šypsenos, šiuolaikiškai įrengta, aukščiausius kokybės standartus atitinkanti mokymų bazė įkvepia čia besimokančiuosius siekti profesinių aukštumų.

Puikų mūsų mokyklos moto - Geriausi mokosi iš geriausių įrodo mokymus vedantys aukščiausios kategorijos nacionalinę ir tarptautinę kvalifikaciją bei ilgametę patirtį turintys dėstytojai, parengę bei išleidę į gyvenimą ne vieną dešimtį kvalifikuotų grožio specialistų, savo srities profesionalų.

Kiekvienas mokinys – mums pats svarbiausias, todėl mokytojai kruopščiai rengia paskaitų ir užsiėmimų medžiagą, aktyviai organizuoja bendras ir individualias konsultacijas. Išskirtinis dėmesys ir pagalba skiriama mokinių siekiui atlikti teorines ar praktines užduotis individualiai, inovatyviai.

Viena didžiausių grožio srityje dirbančių specialistų vertybių yra jų praktinės žinios! Todėl praktinis mokymas sudaro net 70 procentų mūsų mokymo programos, kur Geriausi mokosi iš geriausių!

Mūsų mokyklos mokiniai praktinių užsiėmimų metu turi galimybę dirbti su žinomų užsienio kompanijų produktais bei priemonėmis: Apriline, Skinasil, Collagene 3D Medical, Mesaltera by Dr. Mikhailova ir kitais, sukurtais „Suisselle“, „Gloreca“ „Collagen Cosmetics“, bei naujausiomis kosmetologinėmis aparatinėmis metodikomis. Į mokymų kainą įskaičiuotos kosmetinės ir vienkartinės apsaugos priemonės. Mokiniai gauna ne tik aukščiausius standartus atitinkantį profesijos mokymą, bet ir papildomus, į modulius integruotus mokymosi dalykus – aparatinės mezoterapijos bei inovatyvių procedūrų mokymus.

Mokiniai nuolat supažindinami su naujausiais mokslo ir technologijų pasiekimais grožio srityje. Mokymų metu suteikiama visa reikalinga teorinė medžiaga.

Mūsų mokyklos mokiniams suteikiamos nuolaidos arba galimybė dalyvauti nemokamai mokymo įstaigos organizuojamuose seminaruose, konferencijose bei užsienio lektorių vedamuose mokymuose.

Jau ne vienerius metus sėkmingai ruošiame šių dienų aukščiausius standartus atitinkančius specialistus, galinčius teikti ypač saugias bei aukščiausios kokybės kosmetines paslaugas. Teikiamų mokymo paslaugų kokybę bei rutenuolatinį jos tobulinimą užtikrina tai, jog mokymo įstaigoje įgyjamas praktines bei teorines žinias kasmet aukščiausiais balais įvertina joje besimokantys būsimieji Kosmetikai. Todėl mes labai džiaugiamės, didžiuojamės ir nuoširdžiai vertiname, kad dauguma būsimų Kosmetikų renkasi būtent mūsų mokyklą!!!

 

 


Mokymosi rezultatai

Asmenys įgyję kosmetiko kvalifikaciją:

turi gebėti:
įvertinti žmogaus odos ir jos priedų būklę; atskirti įvairių tipų odą (sausą, riebią, mišrią ir kt.); sudaryti individualų veido ir kūno priežiūros paslaugų teikimo, procedūrų atlikimo veiksmų planą, atsižvelgiant į paslaugų vartotojo amžiaus ypatumus, odos problemas; atskirti tam tikriems susirgimams būdingas odos problemas, darinius; atpažinti gyvybei pavojingas būkles ir tinkamai reaguoti; parinkti ir naudoti kosmetikos priemones; parinkti ir atlikti mechaninio ir fizinio poveikio veido ir kūno odos priežiūros procedūras; parinkti ir atlikti aparatines neinvazines veido ir kūno odos priežiūros procedūras; atlikti mechaninį – higieninį veido valymą (veido garinimą, paruošimą mechaniniam valymui, odos šveitimą, inkštirų, komedonų šalinimą, odos drėkinimą, maitinimą); atlikti paviršinį cheminį veido odos šveitimą naudojant priemonės, gaminius ar medžiagas, kurių pH didesnis arba lygus 3; dėti kosmetines kaukes, tepti kremus, losjonus ir kitus kosmetikos gaminius ant odos; įvertinti ir paaiškinti grožio paslaugos (procedūros) poveikį, tolesnę priežiūrą po grožio paslaugos (procedūros); atlikti makiažą; atlikti plaukų šalinimą (depiliacija) naudojant kosmetikos priemones; atlikti nagų priežiūros procedūras (sveikų nagų manikiūrą, pedikiūrą, dirbtinių nagų priauginimą); atlikti antakių, blakstienų priežiūros procedūras; kūno tapybos procedūras.

turi žinoti:
įvairaus amžiaus žmonių odos ir jos priedų anatomijos, fiziologijos, patologijos pagrindus; biochemijos, farmakologijos, mikrobiologijos pagrindus; aseptikos ir antiseptikos, dezinfekcijos, sterilizacijos reikalavimus; odos ir jos priedų priežiūros principus; kosmetikos priemonių sudėtį, poveikį, paskirtį ir jų panaudojimo, derinimo ypatumus; veido ir kūno odos ir jos priedų procedūroms naudojamus gaminius, jų poveikį, savybes; veido ir kūno odos ir jos priedų procedūrų atlikimo technologijas, procedūrų derinimo principus; riziką, susijusią su grožio paslaugų teikimu, galimas komplikacijas: atvejus (ligos, amžius, asmens organizmo būklės ir savybės ir kt.), kai grožio paslauga (procedūra) negali būti teikiama paslaugos vartotojui; galimą riziką grožio paslaugos vartotojo sveikatai, komplikacijas (užkrečiamųjų ligų, kraujagyslių, nervų pažeidimo, alerginių reakcijų, randėjimo, kai kurių ligų paūmėjimo pavojus ir kt.); galimas organizmo reakcijas (padidėjusį jautrumą, dirginimą, niežėjimą, paraudimą, patinimą, išsausėjimą, atmetimo reakciją ir kt.); grožio paslaugos vartotojo elgesį (priemones, kurių turi būti imamasi) prieš ir po procedūros, papildomą odos ir jos priedų priežiūrą; makiažo atlikimo technikas; darbo saugos ir visuomenės sveikatos saugos reikalavimus; sveikos gyvensenos ir racionalios mitybos pagrindus.

galės dirbti:
individualiai arba grožio paslaugas teikiančioje įmonėje. Kosmetikas vykdo veiklą ir teikia grožio paslaugas tik pagal Programos suteiktas kompetencijas, laikydamasis kosmetiko, grožio paslaugų teikimo veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų. Kosmetikas naudojasi kosmetologine įranga, įrankiais ir aparatūra, skirta odos vientisumo nepažeidžiančioms procedūroms atlikti, taip pat kosmetikos, aseptikos ir antiseptikos, dezinfekcijos ir sterilizacijos priemonėmis.

įgys šias kompetencijas:
Pažinti profesiją
Saugiai elgtis ekstremaliose situacijose
Reguliuoti fizinį aktyvumą
Tausoti sveikatą ir saugiai dirbti
Įvertinti veido odos būklę ir parinkti veido odos priežiūros procedūras
Atlikti neaparatines neinvazines veido odos priežiūros procedūras
Įvertinti kūno odos būklę ir parinkti kūno odos priežiūros procedūras
Atlikti neaparatines neinvazines kūno odos priežiūros procedūras
Įvertinti veido ir kūno odos būklę prieš atliekant aparatines procedūras ir parinkti aparatines neinvazines procedūras
Atlikti aparatines neinvazines veido ir kūno odos priežiūros procedūras
Įvertinti veido odos būklę ir parinkti priemones makiažui atlikti
Atlikti makiažą
Įvertinti rankų ir kojų odos ir nagų būklę ir parinkti procedūras rankų ir kojų priežiūrai
Atlikti neinvazines rankų ir kojų sveikos odos priežiūros procedūras
Atlikti sveikų nagų manikiūrą
Atlikti sveikų nagų pedikiūrą
Įvertinti veido ir kūno odos būklę prieš atliekant depiliaciją ir parinkti kosmetikos priemones ir plaukų šalinimo procedūrą
Atlikti nepageidaujamų plaukų šalinimą įvairiose kūno vietose
Formuoti darbinius įgūdžius realioje darbo vietoje

įgys šias išskirtinės kompetencijos susijusias su mezoterapijos paslaugų teikimu:
Išmanyti estetinės mezoterapijos technologijas ir metodikas, mezoterapinių procedūrų taikymo galimybes.
Susipažinti su estetinės mezoterapijos aparatūra, įranga, medžiagomis ir išmokti naudotis savo kompetencijų ribose.
Mokėti atlikti estetines - mezoterapines procedūras pagal metodikas, savo kompetencijų ribose.
Išmanyti alergines reakcijas, šalutinius poveikius ir mokėti juos atpažinti, žinoti mezoterapijos procedūrų indikacijas ir kontraindikacijas, taikyti individualias mezoterapines programas.

įgys šias bendrasias kompetencijas:
Raštingumo kompetencija;
Daugiakalbystės kompetencija;
Matematinė kompetencija ir gamtos mokslų, technologijų ir inžinerijos kompetencija;
Skaitmeninė kompetencija;
Asmeninė, socialinė ir mokymosi mokytis kompetencija;
Pilietiškumo kompetencija;
Verslumo kompetencija;
Kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencija.


PROGRAMOS MODULIAI

Įvadinis modulis (iš viso 2 mokymosi kreditai)*

MODULIO PAVADINIMAS Valstybinis kodas LTKS Lygis Apimtis mokymosi kreditais
Įvadas į profesiją 4000006 IV 2

 

Bendrieji moduliai (iš viso 8 mokymosi kreditai)*

MODULIO PAVADINIMAS Valstybinis kodas LTKS Lygis Apimtis mokymosi kreditais
Saugus elgesys ekstremaliose situacijose 4102201 IV 1
Sąmoningas fizinio aktyvumo reguliavimas 4102102 IV 5
Darbuotojų sauga ir sveikata 4102203 IV 2

 

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai (iš viso 80 mokymosi kreditų)​

MODULIO PAVADINIMAS Valstybinis kodas LTKS Lygis Apimtis mokymosi kreditais
Veido odos priežiūra 410120001 IV 20
Kūno odos priežiūra 410120002 IV 20
Aparatinių neinvazinių veido ir kūno odos priežiūros procedūrų atlikimas 410120003 IV 10
Makiažo atlikimas 410120004 IV 10
Rankų ir kojų priežiūra 410120005 IV 15
Depiliacija 410120006 IV 5

 

Pasirenkamieji moduliai (iš viso 10 mokymosi kreditų)*

MODULIO PAVADINIMAS Valstybinis kodas LTKS Lygis Apimtis mokymosi kreditais
Nagų dailė 410120007 IV 5
Dirbtinių nagų priauginimas 410120008 IV 5
Kūno tapyba 310120004 III 5
Blakstienų priauginimas 310120003 III 5
Grožio paslaugų teikimo veiklos organizavimas 410120009 IV 5
       

* Pažymėti moduliai neįtraukiami į tęstinio mokymo programą.

MOKSLŲ KAINA

Mokslo metų kaina Visos mokymosi programos kaina
 * 3 000 Eur.   * 6 000 Eur. 

 

Informacija ir registracija: +370 686 99881, +370 698 06113 arba el. paštu studijos@sgakademija.lt


*Mokestis už mokslus gali keistis priklausomai nuo ankstesnio mokymosi pasiekimų įskaitymo. Asmens ankstesnio mokymosi pasiekimai įskaitomi švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.